На залиха во главен магацин

Седиште За Автомобил Cosmos Ombra 0-18кг – Chicco

8,690.00ден

Опис

СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS OMBRA 0-18КГ CHICCO група 0/1 (0-18кг) може да се користи од денот кога ќе се роди вашето бебе до отприлика 4 годишна возраст, па затоа припаѓа на групата 0/1. Кога се користи како седиште за бебе, има дополнително перниче, кое му овозможува поддршка и удобност на бебето. Подоцна едноставно може да го извадите и да уживате во мноштвото предности што ги нуди ова седиште во група 1 (9-18кг). ВАЖНО: Кога го користите како седиште од група 0+, како и сите други од тој тип, мора да биде завртено кон назад.

Опис на производот
Купете го еднаш и користете го 4 години. Chicco Cosmos ги комбинира предностите на седиште за бебе 0-18 кг со предностите на удобно и безбедно седиште за дете. Може да го употребувате веднаш, следејќи го раѓањето на бебето, дополнителното перниче го прави Chicco Cosmos седиштето удобно за новороденото.

Бидејќи Chicco Cosmos може да се прилагоди до хоризонтала, вашето бебе ќе го има истото искуство како што ќе го имаат во “нормално“ седиште за во кола. Важно: Кога го користите како седиште од група 0+, мора да го монтирате да биде завртено кон назад.

Кога вашето бебе ќе наполни 9 месеци, може да го извадите перничето и да уживате со целосната функционалност на ова седиште што припаѓа на група 1 (за деца до 4 годишна возраст 9-18кг). Сега вашето дете ќе ужива во широкото, меко обложено седиште. Навлаката може брзо и лесно да се извади и да ја исперете во секое време.

Родителите точно знаат што сакаат нивните деца. Со Chicco Cosmos имате можност да одберете од 4 различни “позиции за одмор“- од исправена, седечка до позиција за спиење. Без оглед на тоа дали вашето дете го истражува светот со радознали очи, или повеќе сака да спие, благодарение на безбедносните појаси практично ништо неможе да му се случи. Позицијата на седиштето лесно се прилагодува само со една рака. Не ви треба ништо повеќе за правилно поставување на појасите!

Во случај на незгода или брзо запирање, вашето дете совршено ќе биде заштитено, а вградениот стиропор безбедно ќе го абсорбира ударот во несреќата.

Опис на посебни карактеристики

Комбинација на седиште за бебе и седиште за дете
За поставување во спротивна насока од движењето на колата: од раѓање до 18 месеци (до 13кг, ЕСЕ група 0+)
За поставување во иста насока на движењето на колата: од 9 месеци до 4 години (9-18кг, ЕСЕ група 1)
Вклучено дополнително перниче за бебе
Систем за странична заштита во случај на страничен удар
Абсорбер на удари направен од стиропор
Хоризонтално прилагодување во 4 позиции
Широко седиште
Навлаката се вади и се пере
Според стандардот за безбедност ECE R44/04

Вие исто така би сакале…