Нема на залиха

Седиште За Автомобил Oasys 2-3 Fix Plus Evo Jet Black 15-36кг – Chicco

10,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Chicco Oasys 2-3 FixPlus EVO седиште за во кола одобрено според ECE R44/04 стандард за носење на деца од 15 до 36 кг (група 2/3). Со независно прилагодување на ширината и на висината на потпирачот за грб, за да се задоволат потребите на детето како што ќе расте.

Јасно обележаните точки за прицврстување на каишите ви овозможуваат правилно и безбедно поставување на седиштето во колата, дополнети со иновативно безбедно перниче, кое за 30% го намалува притисокот на вратот на детето при преден удар.

Сите контроли се лесно достапни и едноставни. Со користење на предното централно копче и седиштето и потпирачот за грб може да се навали до 4 различни позиции и нуди максимална удобност за вашето малечко, како и висинско подесување на делот за главата кое овозможува заштита од страничен удар за максимална безбедност. Седиштето, исто така, доаѓа со држач за чаша кој може да се монтира на двете страни на столче.

4 позиција на навалување на седиштето
Дополнителна безбедност со новата подлога
Систем за станична безбедност
Држач за чаши
Може да се користи со или без конектори FixPlus
Прилагодување во висина и ширина
Материјали кои се перат во машина на 30°

Погоден за деца: од 15 до 36 килограми
Возраст: околу 3 до 12 години
Во согласност со: ECE R44 / 04

Димензии: Б 47/53 66/84 x В x Д 41 см
Тежина: 7.9 kg