На попуст!
Нема на залиха

Седиште за Автомобил Saturn Fix I, II, III Grey – Free On

6,490.00ден

Нема на залиха

Опис

Безбедноста на вашето дете е секогаш на прво место. Затоа Сатурн Фикс е вистинското решение за неговата безбедност во автомобилот. Детското седиште за во автомобил е за деца од 9 до 36 килограми и има безбедносен систем во 5 точки.
Карактеристики:
• група I, II, III (од 9 до 36 кг)
• наслонот за глава се прилагодува во висина
• прилагодување за група I
• безбедносен појас во 5 точки
• наменето за во автомобили кои се опремено со приклучокот Isofix и Top Tether точки за прицврстување.