На попуст!
Нема на залиха

Седиште За Автомобил TraxRelax Asphalt – Chipolino

5,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиштетo за автомобил е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 25 кг .;
Монтирање на седиштето за возилото со појаси за групи 0+, I и II (0-25 кг.);
Обезбедува одлична заштита и удобност при патување;
Одлична заштита од странични удари;
Безбедносен појас од 5 точки со меки подлошки за рамената;
Безбедносниот ремен е долг и прилагодлив;
Дополнителни меки влошки за поддршка на главата и телото на детето;
Дополнителна перница, која го намалува притисокот врз половината и грбот на бебето;
4 позиции на потпирачот за грб;
Прилагодување на висината на потпирачот за глава;
Тапацирот се отстранува и се пере;
ECE R44/04 одобрен и сертифициран – групи 0+, I и II (0-25 кг.).

Димензии:
L 53 cm/ W 47 cm/ H 63 cm