Нема на залиха

Седиште За Автомобил Youniverse Fix Jet Black 9-36кг – Chicco

17,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Chicco Youniverse 123 Fix седиште за во кола, безбедно, удобно и трајно. Наменето за деца со тежина од 9 до 36кг. Одобрено според ECE R44/04 стандард. Youniverse има можност за двојна инсталација: со сигурносен појас низ 3 точки на отпор или со Isofix систем. Седиштето за автомобил станува интегрален дел од седиштето и се инсталира со користење на двата Isofix конектори и третата точка сидрото. Двоен систем за проверка е механички безбедносен систем за да се спречи погрешна инсталација во автомобилот и да се обезбеди лесно користење. Ергономското седиште е со меко полнење и тројно подесување на наслонот – идеално за долги патувања. Од 9 до 18кг. Двоен систем за проверка е механички безбедносен систем за да се спречи погрешна инсталација во автомобилот и да се обезбеди лесно користење Вашето дете ќе биде заштитено со сопствените каиши со 5 точки на прицврстување. Потоа едноставно одстранете ги каишите и врзете го детето со појасот од колата. Потпирачот за глава и перничињата истотака се прилагодуваат во висина. Ова овозможува заштита на главата, вратот и рамениците во секоја фаза од растењето. Навлаката на седиштето може да се извади и да се пере во машина на 30°С.