Нема на залиха

Сет за конструирање – Роботи – Janod

2,190.00ден

Нема на залиха

Опис

Ова е совршена играчка за деца кои сакаат да градат! Овој сет вклучува 3 роботи со симпатичен изглед коишто може да се состават, да се растурат, повторно да се направат комбинирајќи се на било кој начин со помош на специјалниот шрафцигер вклучен во сетот. 53-те парчиња во овој сет можат да се составуваат по кој било редослед, отворајќи цел свет на можности! Сите роботи се поставени на тркала и имаат сребрени и бакарни детали. Овие насмеани машини едвај чекаат да пристигнат нивните нови пријатели и да видат какви луди дизајни смисли вашето дете! Оваа активност ќе ги развие фините моторички вештини, и ќе ја поттикне имагинацијата на вашето дете!

Димензии:
Жолт робот: 10,5 x 4.3 x 18 cm
Син робот: 10.3 x 6 x 16 cm
Сив робот: 10,3 x 5.6 x 16 cm

Димензии на пакувањето: 20 x 10 x 20 cm
Материјал: Дрво
Возраст: 3-6 години