Нема на залиха

Силиконска Цуцла за Овошје Pink – Sevi Bebe

260.00ден

Нема на залиха

Опис

Начин на употреба: Исечете го овошјето на мали парчиња и ставете ги во силиконската цедалка. Затворете ја рачката и проверете дали сигурно сте заклучиле.

Совети за употреба како средство за заби: замрзнато овошје или мали коцки мраз го масираат непцето и ги олеснуваат тегобите кои ги има Вашето бебе.

Како да се исчисти силиконската цуцла: Се вари 5 минути пред првата употреба.  Измијте ги деловите во топла вода со сапуница за стерилизирање после секоја употреба.