Нема на залиха

Столче за хранење 3 во 1 Pudding Mint – Chipolino

3,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Столот е погоден за деца кои можат да седат сами и тежат до 15 кг.;
Столот има 3 начини на употреба – како трпезариско столче, како столче за кревање и како мало столче;
Може да се користи како мало столче;
Може да се користи како стол за подигање, кој е инсталиран на стол за возрасни;
Практичен и лесен начин за прицврстување на столот за возрасни со ремени;
Удобно седиште – лесно се чисти;
Појас за безбедност;
Прилагодлив сад за хранење напред и назад;
Двоен сад за хранење – горниот сад може да се извади и исчисти;
Штитник на седиштето;
Удобен потпирач за нозе;
Удобна рачка на задниот дел од столот за лесно носење;
Стапалата имаат анти-лизгачка обвивка во двете намени;
Произведено во согласност со барањата на европските стандарди EN14988 и EN 16120.

Димензии на столот:
Д 62 см / Ш 62 см / В 90 см

Димензии на седиштe: 38-40 см