Нема на залиха

Трицикл Polo – од Chipolino

4,190.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKPO0201GL Категории ,

Опис

Трициклот е погоден за деца над 18 месеци со тежина до 25 кг;
Мултифункционален производ што може да се користи на 2 различни начини – родителот може да го турка детето или детето може само да го вози трициклот со педалите;
Настрешницата, воланот и безбедносните плочи се отстрануваат и играчката се претвора во трицикл за поголемо дете;
Седиштето се врти 360 степени;
Седиштето е прилагодливо на 2 позиции – во насока на патување и свртување кон родителот;
Седиштето е опремено со безбедносни појаси што се отвораат во средина;
Практична цела рачка за родителска контрола;
Преклопен, отстранлив долен потпирач за подножје;
Широко и удобно седиште со луксузна текстилна ткаенина;
Сигурносен појас;
Дополнителна корпа пред и задниот дел од трициклот;
Ѕвонче;
Предниот браник на тркалото ги спречува стапалата на нозете на детето од повреда;
Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчки