Нема на залиха

Трицикл Vector MG Latte – Chipolino

7,990.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKVEM213LA Категории ,

Опис

Погоден за деца постари од 1,5 години со тежина до 25 кг .;
Рачка од легури на магнезиум – го прави трициклот поцврст и полесен
Висококвалитетни тркала, предни 25cm, задни 20cm;
Две позиции на седиштето – свртено напред кон насока на движење и лице в лице со родителот.
Детето може да управува со трициклот или да се турка од родителот со помош на рачката.
Прилагодлива рачка за туркање во 3 позиции;
Подвижен потпирач за нозе;
Мекото текстилно седиште обезбедува удобност на детето;
Седиштето има безбедносен ремен со 5 точки со меки влошки на рамото;
Држач за чаши / шише
Кошница за складирање напред и торба одзади;
Брзо отстранување на задните тркала;
Капак на тркалото на предното тркало, спречува заробување на стапалата на детето;
Брза и лесна инсталација и отстранување на рачката за буткање, предното тркало и управувачот;
Преклопување на задниот дел од трициклот – за лесно складирање;
Трициклот се произведува во согласност со Директивата за безбедност на играчките 2009/48 / EC.