Нема на залиха

Животни од џунглата – Orchard Toys

690.00ден

Нема на залиха

Опис

Како што децата растат со самодоверба и способност, користете ги картичките во едноставна игра на парови за да развиете први вештини за игра и меморија.

Децата ќе обожаваат да набудуваат и да зборуваат за живописните животинки од џунгла што можат да ги видат на картите, од мајмунче до розево фламинго! Играта исто така вклучува и забавно парче игра со слонови што ќе ги насмее малите!

Погоден за деца на возраст од 18 месеци, „Животни од џунглата“ е совршена прва игра – нуди идеален баланс на играње, учење и забава!

Содржина:
24 картички
1 леток со упатства

Едукативни придобивки:

Поттикнува дискусија
Развива вештини за совпаѓање и меморија
Поттикнува набљудувачки вештини
Развива лични и социјални вештини