На попуст!
На залиха во главен магацин

Автомобил на Акумулатор Drift Blue – Moni

10,550.00ден

Опис

Автомобилот на батерија “Drift” е совршен за забава за Вашето дете, дизајниран за деца над 3 години и со тежина до 30 кг.
Опремен со батерија од 12V/7Ah и четири моќни мотори, овој автомобил нуди неверојатно искуство во возењето.
Со пластични гуми и можност за далечинско управување од 2,4 GHz, предни и задни светла, овој автомобил обезбедува безбедност и забава.
Со функцијата „drift“ и музички плеер што вклучува USB и MP3 излез, Вашето дете ќе ужива во изборот на музика додека се вози.
Со копче за вклучување/исклучување за лесна контрола и безбедносен појас за поголема безбедност, како и отворање на вратите за пореално искуство.
Со димензии 114 x 54 x 29 cm, овој “Drift” автомобил е совршен подарок за Вашето дете.

Големина: 114x54x48 cm

Тежина kg: 11,5

Опсег: до 10 метри

Максимална тежина кг: 30

Возраст: 3 години +

Батерија на акумулатор: 12V7AH

Максимална брзина: 3 – 8 km/h

Безбедносен систем: Безбедносен појас

Карактеристики: дрифт функција

Родителска контрола: далечински управувач од 2,4 GHz

Број на седишта: 1

Број на брзини: 3, прилагодливи само со далечинскиот управувач

Вие исто така би сакале…