Нема на залиха

Автомобил На Акумулатор SUV Safari Црн – Chipolino

14,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Овој автомобил е погоден за деца на возраст од 36 месеци и повеќе со тежина до 28 килограми;
Мултифункционален производ, кој може да се користи и на двата начина – автомобилот може да го контролира родителот или детето може да го управува;
Батерија: 1 pc 12V, 4,5AH;
Мотор: 2 * 35W;
Брзина: 2-4 км на час;
Време на полнење на батеријата: 8-12 часа;
Осигурувач: 1 ЕЕЗ. 10А + 2 парчиња. 3А;
Музички панел со радио;
Свирка и придружни звуци од воланот;
Светла напред;
USB приклучок;
Појас за безбедност;
Врати на отворање;
Амортизер на 4 тркала;
Далечински управувач – користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR03) / 1,5V (се продаваат одделно);
Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz;
Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви.
L 99 cm/ W 67 cm/ H 67 cm