На попуст!
Нема на залиха

Balance Bike Racer Black Red – QPlay

3,790.00ден

Нема на залиха

SKU: 2610/ BKR0514 Категории ,

Опис

Прилагодлива рачка со меки TPR рачки.
Ограничувач на воланот за дополнителна безбедност.
Седиште од PU кожа со мека облога.
Едноставен дизајн.
Лесни тркала.
RACER од QPlay
Едноставно прилагодување на висината на седиштето со притискање на копчето.
Велосипед за рамнотежа од 12 инчи со рамка од магнезиум. Развивајќи ги сите наши производи, ние се фокусираме не само на техничките детали, туку ја проучуваме и висината на децата, должината на рацете и нозете. Затоа нашите производи се соодветни и удобни за речиси сите деца. Racer – е најголемиот велосипед за рамнотежа во нашата палета.
Racer велосипед
Препорачано
Возраст: 3-6Г
Макс. Оптоварување: 30 кг
Магнезиумско тело од QPlay
Сметаме дека нема потреба да се произведуваат велосипеди за рамнотежа со поголема големина. Затоа што ако ви треба поголем – треба да учите класични 14 инчи велосипеди со педали. Ако ви треба помал – ве молиме продолжете да го барате овој каталог и ќе го најдете тоа што ви треба.
Лесни
Само 3,7 кг
Mоже да се подигне со една рака
Амортизација
Од раѓање до растење уживајте среќни со велосипедот

Ајде да играме!
Cerebellum – е дел од нашиот мозок кој е одговорен за координација на движењата, регулација на мозокот и мускулниот тонус. Баланс велосипедот е совршена машина за вежбање. За децата можеби тоа е само забава. Но, мора да сфатите дека кога децата се туркаат со нозе за да направат рамнотежа при возењето на велосипедот, кога држат рамнотежа се вртат – сето ова е тренирање на малиот мозок.

Подигнување на рачката
Големината е по мерка.
Подигнување на седиштето
Останете со Вашето дете долго време.
Легура на магнезиум
Легурата на магнезиум има висока јачина, мала тежина, голем модул на еластичност и добри сеизмички перформанси. Отпорот на ударно оптоварување е поголем отколку што го добивате кај алуминиумската легура.

Вие исто така би сакале…