Нема на залиха

Бебе Анаис – Lilliputiens

1,890.00ден

Нема на залиха

SKU: 5414834831313 Категории ,

Опис

Мала кукла за која треба да се грижите исто како вистинско бебе. Променете и ја пелената и пресоблечете ја. Можете да ја понесете секаде каде што одите додека таа спие во креветчето. Ги стимулира фините моторни вештини, емпатијата и имитациската игра.

Состав: 100% полиестер.
Возраст: 12м+
Димензии: 23 x 14 x 20 cm
Одржување: се пере во машина на 30°C.
Развојни вештини: моторички вештини, емпатија, имагинациска игра.

Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните!
Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.