Нема на залиха

Детска количка Trio Light Blue Vivere – Free on

19,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 69895 Категории ,

Опис

Спортско-стилската детска количка Vivere е наменета за сите активни мајки кои сакаат се мобилни и тренди. Количката е стабилна, со неа лесно се ракува, квалитетна е и со совршен дизајн кој нуди удобност за детето и задоволство за мајката.

Сетот вклучува: рамка, корпа, седиште за автомобил од групата 0+ (до 13 кг), пространа корпа за пазарење.

Карактеристики: 

 • погодна од раѓање па натаму,
 • составена од: 4 дела,
 • број на тркала: 4,
 • ротирачки предни тркала со можност за фиксирање и задни тркала со сопирачка и суспензија,
 • седиштето е прилагодливо на три различни позиции,
 • прилагодлива подлога за нозе,
 • систем за заклучување со пет точки,
 • дел од количката е со еко кожа, останатиот од ткаенина
 • тркала EVA,
 • тестирана според стандардот EN1888: 2012, димензии на преклопена: 49 x 35 x 79 см, димензии на отворена: 87 x 60 x 107 см,
 • тежина на количката: 11,3 кг.