На попуст!
На залиха во главен магацин

Електрична Пумпица – Portable Chicco

6,290.00ден

Опис

Пренослива електрична пумпа за гради Chicco е совршено решение за новите мајки што им овозможува ефикасно и со најголема леснотија да го измолзат и складираат млекото за нивното бебе во моменти кога тие не се наоколу.
Дизајнирана со технологија за употреба во две фази, т.е. стимулација и измолзување – почетна фаза на стимулација со кратки и чести вшмукувања, проследена со втора фаза на измолзување со подолги и поретки вшмукувања за да се имитира природната шема на цицање на бебето.
Нежна и удобна: ергономски дизајнираната чашка со мека силиконска обвивка нежно се лепи и обезбедува мек контакт на кожата на дојката за удобно извлекување.
Лесно, практично и ефикасно: има 5 различни нивоа на интензитет и во режим на стимулација и во измолзување, така што можете да го изберете нивото што најмногу ви одговара, нудејќи персонализирано искуство.
Тивкa, лесно и компактно: со тивок мотор за дискретно искуство. Многу е лесна, лесно се вклопува во нормална торба и може да се носи насекаде.
Вклучен е USB полнач, кој едноставн о може да го приклучите во компјутер и да го носите секаде со вас.