На попуст!
На залиха во главен магацин

Кацига s/m Kiwi – Scoot & Ride

3,190.00ден

Опис

Scoot & Ride кациги овозможуваат совршена безбедност дури и за најмладите деца. Нашите кациги доаѓаат во 2 големини и многу бои, секогаш одговараат на бојата на нивниот омилен скутер-тротинет. Иновативниот магнетски прицврстувач го олеснува отворањето и затворањето на кацигата на децата и спречува закопчување на кожата.

Сите кациги се прилагодуваат по големина.
За возраст: 3-6 години
Кациги со големина S – М
Големина на главата: 51 – 55 см
Тежина: 230гр