Нема на залиха

Кадичка столче за капење Bubble Nest Cool Grey – Chicco

6,590.00ден

Нема на залиха

SKU: 791171900 Категории: ,

Опис

Bubble Nest се трансформира и е одлично решение за заштеда на простор во домот и помошник на родителите.
Благодарение на неговата рамка секогаш ќе го капете вашето дете на висината која ви е удобна. Ова столче за капење одговара на секоја бања.
Седечкиот дел се отсранува од рамката и може да се користи во када. Овозможува удобно и безбедно капење за вашето малечко од самото раѓање се до неговата прва година.
Чепот на седиштето се затвора и ја задржува водата, така што вашето дете слободно може да прска насекаде.
За да го испразнете столчето доволно е само да го отсраните чепот и водата ќе истече.
Bubble Nest е закосено за поголема удобност и безбедност од најрана возраст. Има нелизгачка подлога за дополнителна заштита и пречка која спречува вашето дете да се лизне.
Bubble Nest може да биде преклопено во компактна големина и може да се чува без да зафати многу простор.

Детали:
Погоден од раѓање до 11кг
Добар за грбот
Разновидна употреба
Седиштето е накосено
Нелизгачка подлога
Компактен- се вклопува во сите стандардни туш кабини (70*70см)
Димензии: 70 x 55 x 103/107 см
Димензии при преклоп: L 34 x W 55 x H 110 см
Teжина: 3,5 кг