Нема на залиха

Кенгур Носилка Myamaki – Chicco

4,890.00ден

Нема на залиха

SKU: 2672 / 794770900 Категории ,

Опис

Достапни бои: Сина/Циклама, Сина/Беж

Од раѓање до 15 кг
За новороденчиња и деца со помала тежина, со медицинска препорака и совет од лекар.
Носилка со повеќе позиции и редуцир
Ергономски и безбеден за грбот и колковите.
Комфорен: обезбедува правилно распределување на тежината на грбот на родителите.
Редуцир со качулка: 0-1м го обвиткува бебето во безбедна, од надвор и од внатре, фетална позиција. 1м+: кога е отворен, обезбедува комфор и заштита.