На залиха во главен магацин

Количка Genoa Gray – Cangaroo

6,990.00ден

Опис

Детската количка „Џеноа“ е одличен избор за летните месеци.
Ја претпочитаат многу родители поради нејзиниот модерен дизајн, маневрирање и леснотија. Потпирачот за грб на количката може да се намести во неколку позиции, што му овозможува на вашето малечко да се чувствува удобно за време на прошетка. Рачката за управување е многу удобна и изработена од висококвалитетен материјал. Количката за бебиња е погодна за новороденчиња до 3 години, или со тежина до 15 кг. Моделот има отстранлива настрешница која го штити бебето од директна сончева светлина.
Максимална удобност е овозможена и за родителите, кои можат многу лесно да ја преклопуваат и расклопуваат количката, тип „КНИГА“.
Количка ги вклучува сите потребни додатоци кои ќе ги направат секојдневните прошетки уште попријатни:
– Безбедносен појас со 5 точки.
– Мрежа за заштита од инсекти.
– Оддел за додатоци.
– Подвижна настрешница.
– Прозорец со мрежа.

Може да ви се допаѓа и…