На залиха во главен магацин

Количка Hydra Black – Cangaroo

24,890.00ден

SKU: 066BT551606 Категории ,

Опис

Одличниот модел на количка за бебиња Hydra 2 во 1 комбинира модерен изглед, исклучителна функционалност, удобност и безбедност за вашето малечко.
Количката е маневрирачка и многу лесна за управување, а ќе ги направи вашите дневни прошетки попријатни.
Предностите на моделот се многу лесната, маневрирачка алуминиумска рамка, која се преклопува исклучително брзо и лесно, како книга.
Предните гуми имаат посебен систем за апсорпција на удари кој ги апсорбира нерамнините на секој терен.
Големината на предните гуми е 7 инчи, а на задните 10 инчи. Безбедносниот појас со 5 точки со мека облога му обезбедува на вашето малечко заштита и безбедност во секое време.
Неговото седиште и потпирачот за грб се прилагодливи, што обезбедува дополнителна удобност за вашето малечко.
Комбинираната количка Hydra 2 во 1 вклучува се што е потребно за бебето и родителот и обезбедува максимална функционалност и удобност.

Сетот вклучува:
– Алуминиумска рамка;
– Корпа за новороденче;
– Безбедносен појас со 5 точки со мека перничиња;
– Отстранлива тенда;
– MAXI-COSI адаптери за автомобилско седиште;
– Навлака з заштита од дожд;
– Мрежа за комарци;
– Прекривка за нозе.