На попуст!
Нема на залиха

Количка Lexa Select Teal Night Black – Recaro

10,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 893004000 Категории ,

Опис

Lexa Elite ги комбинира најдобрите карактеристики на колички за бебе и поголемо дете. Од раѓање свртена наназад како удобна количка, родителите секогаш го имаат своето дете на повидок. Подоцна, кога вашето малечко сака да го открие светот, свртена напред со удобно седиште за деца до четири години. Лесна е и мала кога е затворена. Така, може да се смести насекаде, на пример, во автомобилот зад возачкото седиште или во јавниот превоз. Нежната суспензија и тркалата што се вртат обезбедуваат пријатно возење. И за во движење, големата корпа за пазарење нуди дополнителен простор за се што ви треба.

РЕВЕРЗИБИЛНО СЕДИШТЕ

Единицата на седиштето може да се смени од напред кон назад и повторно назад со едноставно движење. Без разлика дали малото спие длабоко или седи, будно и го истражува светот, едноставно е удобно.

КОМПАКТЕН ПАТ

Количката Lexa Elite лесно се преклопува. Самостојна и со најкомпактна можна големина кога е преклопена, зафаќа малку простор и може да се складира без напор.

ЛЕСНА

Благодарение на нејзината тежина од приближно 8 кг, лесна е за управување и многу лесна за носење или складирање.

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА НАСЛОНОТ

Прилагодливиот потпирач за грб овозможува целосно рамно лежење за најмалите, како и исправено седење за поголемите деца. Прилагодливиот потпирач за нозе обезбедува уште поголема удобност.

СИСТЕМ ЗА ПАТУВАЊЕ

Покрај употребата со стандардното седиште, рамката Lexa Elite е компатибилна и со нашите носилки (седишта за во автомобил) за доенчиња Avan и Salia Elite (потребен е адаптер). Носилките и адаптерите се продаваат одделно од количката.

УДОБНОСТ

Суспензијата на четири тркала и цврстата рамка компензираат за нерамномерното тло. Лесното маневрирање, благодарение на тркалата кои ротираат за 360°(може и да се заклучат), обезбедува непречено возење и онолку агилност колку што е потребно.