На залиха во главен магацин

Количка Mika 3 Во 1 Lovin – Lionelo

33,980.00ден

SKU: 590377170314733 Категории ,

Опис

Удобна и компактна мултифункционална количка 3 во 1 Lionelo Mika
Lionelo Mika 3in1 е лесна и прифатлива количка за секаков вид терен. Долниот центар на гравитација предизвикува моделот да биде многу стабилен и непречено да реагира на маневрирање и покрај неговата мала тежина. Можете да го користите долго време – силна алуминиумска рамка и удобно седиште се погодни за дете од неговото раѓање до возраст од околу 4 години. Сетот 3 во 1 вклучува корпа за бебе до 6 месеци, седиште за автомобил и ергономско седиште за поактивни прошетки потоа. Безбедноста е потврдена преку усогласеност со европскиот стандард EN 1888.

Удобна колишка за секој период од годината
Количката има водоотпорна тенда со UPF 50+ филтер и прекривка за нозе. Внатрешноста е прекриена со удобен душек, дебел 2 см, доволно меко за бебе од првите денови од животот. Корпата за носење се фиксира на рамката со употреба на практични високи адаптери кои го олеснуваат пристапот до детето и не го преоптоваруваат ‘рбетот. Друга предност е можноста за носење на детето во корпа, според стандардот EN 1466:2014+AC:2015.

Прилагодлива количка
Седиштето за количка може да се постави во положба нанапред или наназад, според потребите на родителот или детето. Целосното прилагодување на потпирачот за грб и потпирачот за нозе овозможува седиштето да достигне рамна положба, додека дополнителната обвивка на седиштето се грижи за удобноста на детето. Потпирачот за нозе е изработен од издржлива и водоотпорна ткаенина – високо отпорна на нечистотија. Ремените со 5 точки на безбедност и меки штитници и отстранлив лак (на една или две страни) гарантираат сигурност. Рачката се прилагодува на висината, додека пространата корпа под седиштето е идеална за секојдневно купување. Голема тенда за заштита од сонце со отвор за вентилација – совршен за лето и зима.

Брзо преклопување до компактна големина
Амортизираните тркала со шари и слој од издржлива гума ги прават семејните прошетки на непознати терени пријатни долго време. Благодарение на рефлексиите, количката е видлива и кога ќе се стемни. Друга несомнена предност е фактот што можете брзо да ја преклопите со едната рака заедно со седиштето за количка – се што треба да направите е да ја спуштите рачката и да ја повлечете рачката под седиштето. Практичните додатоци – прекривка за дожд, мрежа за комарци, две навлаки за нозе (за количка и корпа) ве прават подготвени за секоја ситуација.
Тежина
до 22 кг
Возраст
0-48 месеци
Видови тркала
СТП без пумпање
Амортизери
Предни тркала, Задни тркала
Кочница
Да
СЕДИШТЕ ASTRID 0-18kg LIONELO
Безбедно патување
Astrid е функционална комбинација на носилка и седиште за во автомобил за бебиња. Производот има лесна и издржлива структура изработена од висококвалитетни енергетски интензивни материјали кои ја апсорбираат силата од потенцијален удар и потпирач за глава кој ја прицврстува главата на детето во случај на страничен судир. Седиштето има тенда за заштита од сонце и прилагодлива рачка со 3 точки за полесно носење.

Сертифициран квалитет
Седиштето за во автомобил е опремено со ремени со 3 точки кои нудат прилагодување на висината на 2 нивоа и брава од ITW, реномирана компанија.

Инсталација и функционалност на седиштето
Astrid се монтира со употреба на сигурносни појаси во положба обратна од правецот на движење. Благодарение на практични водичи за автомобилски сигурносни појаси, поставувањето на детското безбедносно седиште е лесно и непречено. Производот е компатибилен со универзални адаптери, благодарение на што одговара на многу популарни колички, на пр. Лионело Амбер.

Удобност и разноврсност
Седиштето Astrid го добивате со подлога за седиште базирана на Dri-Seat. Има терморегулациони својства и композитна структура што значително ја подобрува удобноста на патувањето. Комплетот на производот вклучува трапезоидна лумбална потпора. Материјалот на Lionelo Astrid лесно се чисти врз основа на ткаенина за терморегулација.
0-13 кг
Тежина на седиштето
3,4 кг

Вие исто така би сакале…