На попуст!
На залиха во главен магацин

Количка Quatro Aeria Oyster 0+ I-Level со База – Joie

54,790.00ден

SKU: 2917/ S1910AAOYS144 Категории ,

Опис

Повеќенаменска количка, паметно ги комбинира, седиштето за автомобил и седиштето свртено кон напред или назад.
Без разлика дали седиштето е поставено кон напред или назад, оваа количка лесно се затвора и стои подготвена за складирање со брзо влечење.
Практичното и брзо ослободување на задниот дел од седиштето овозможува лесно преклопување.
Тежи само 11,21 кг.
Иновативната флексибилна комфорна суспензија во седиштето е дизајнирана за најнепречено возење.
Рамното лежиште создава голема удобност и пријатно возење.
PunctureProof™ гумени тркала исполнети со пена.
Екстра голема корпа за складирање со целосен и лесен пристап.
Прилагодлива тенда со вентилација.
Тенда со UPF 50+ и кабаница.
Свилено мазна суспензија на сите тркала.
Богати ткаенини.
SoftTouch ремен со 5 точки на поврзување со 3 прилагодливи висини.
Autoclick™ магнетна тока.
Брзо делување на сопирачката со еден допир.
Торбата која е прикачена на корпата може да се одстрани.
Држач за чаши.
Количката е наменета од раѓање до 22кг.

Корпа
Овозможете му на вашето дете да го осознае светот од неговата комфорна зона.

Компатибилна со количка
Прикачете ја корпата на вашата Joie Signature количка (или на друга количка со Maxi Cosi адаптери) за совршен спој на слатките дремки и движењето низ град.

Рамна удобност
Меката и удобна внатрешност креираат рај за вашето малечко додека расте во движење.

Пријател на новороденчињата
Уживајте во авантурите со вашето бебе, со оваа мека и безбедна корпа, од раѓање до 9кг.

Карактеристики
– Наменета од раѓање до 9кг
– Шик и удобен стил
– Делукс тенда што се навалува за полесен пристап до бебето
– Целосно меко обложена корпа за комплетен комфор
– Мека рачка за носење обложена со веган кожа
– УВА 50+ и водоотпорна тенда

Транспортер

Го исполнува новиот стандард i-Size ECE R129/02.
Соодветно свртено кон назад од раѓање до 85 cm, и за помалку од 13 kg.
Се претвора во рамно лежиште кое може да се користи во возилото или на количка.
Ексклузивниот потпирач за глава Tri-Protect™ нуди 3 слоеви на безбедност со патентирана пена *Intelli-Fit™ за врвна заштита од страничен удар.
Grow Together™ потпирачот за глава со повеќе височини и системот за прицврстување се прилагодуваат истовремено и не бараат преместување на ременот.
Ергономска рачка за носење со повеќе позиции.
Отстранлив додаток за целото тело.
Тенда за сонце што може да се повлече, се вади, има панел што се отвора со патент.
Доаѓа во комплет со i-Base™ lx.
3 точки на поврзување.
Компатибилен со повеќето колички Joie и со други колички со помош на Maxi-Cosi® адаптери за автомобилско седиште.
Кадифена ткаенина.
Отстранливи прекривки кои се перат во машина.