Нема на залиха

Количка за близнаци Twix-Chipolino

16,990.00ден

 

Нема на залиха

Опис

Количка за близнаци Twix-Chipolino

Достапни бои: Сива/Зелена

Количката е погодна за новороденчиња и деца со тежина до 22 кг. секој;
Робусна и цврста рамка;
Потпирачите за грб на двете седишта се прилагодуваат одделно;
5 позиции на секој потпирач за грб;
Отстранлив безбедносен одбор;
Мека подлога на секое седиште;
Безбеден појас од 5 точки со меки рампа за рамото за секое седиште;
Две големи прилагодливи тенди со дополнителен дел, прозорец за набудување и солиден визир;
Подложни потпирачи за нозе од високо квалитетна еко кожа;
Удобна рачка изработена од високо квалитетен материјал;
Две одделни корпи за багаж со капак за заштита на додатоците внатре;
Сите тркала се отстрануваат со едно движење, а задните имаат амортизери;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Две подвиткани капаци за стапалата;
Торба за додатоци;
Количката е донесена во согласност со европските стандарди EN1888-1 и EN1888-2;

Димензии на отворена количка: Д 72 см/ Ш 82 см/ В 100 см
Димензии на преклопена количка: Д 78 см/ Ш 79 см/ В 40 см
Димензии на секое седиште: Д 79 см/ Ш 30 см