На попуст!
На залиха во главен магацин

Креветче Merida Frape – Chipolino

5,690.00ден

Опис

Мерида е оригинално креветче за спиење, создадено и дизајнирано да ви овозможи да спиете покрај вашето бебе без да го делите истиот кревет, како што препорачуваат експертите за бебиња. Може да патува со вас насекаде благодарение на практичниот начин на преклопување и торбичката за носење. Најдоброто нешто е што родителите не мора да посегнат толку далеку за да го земат бебето од креветчето и тие можат среќно да сонуваат заедно рака под рака.

Ова креветче е погодно за бебиња и деца до 15 кг
Изработено е од висококвалитетен материјал
Второто ниво е со мека подлога – погодно за новороденчиња
Страничниот дел се спушта во три различни нивоа.
Три џебови од двете страни за чување на аксесоари и играчки
Две тркалца со кочница за полесно придвижување на креветчето
Лесно се составува и се спакува
Доаѓа со торба за собирање и транспорт.

Димензии на склопено креветче:
Д 124 см/ Ш 64 см/ В 77 см

Димензии на пакетот:
Д 78 см/ Ш 22 см/ В 22 см