Нема на залиха

Летна количка Ergo Blue – Chipolino

3,350.00ден

Нема на залиха

Опис

Најлесната количка во својата класа, погодна за секојдневни прошетки

Погоденна за бебиња на возраст од 6+ месеци и со тежина до 15 кг
2 позиции на наслонот за грб – за седење и полулегнато
5-точка на прилагодлива опременост
Ремен за лесно носење на количката
Двојни предни тркала кои можат да се заклучуваат
Задни тркала опремени со сопирачка
Гумени покриени рачки за лесно чистење
Лесно и компактно виткање на чадорот
Кошница за складирање
Произведено според Европски стандард EN 1888, изработено од 100% безбедни материјали
Тежина на количката: 6,40 кг.