Нема на залиха

Лиценциран Автомобил Jaguar Розев – Chipolino

14,490.00ден

Нема на залиха

Опис

Овој автомобил е погоден за деца над 3 години и тежина до 25 килограми;
Мултифункционален производ, кој може да се користи и на двата начина – автомобилот може да го контролира родителот или детето може да го управува;
Батерија: 1 pc 12V, 7AH;
Брзина на автомобилот: 3-5 км на час;
Две брзини на располагање;
Време на полнење на батеријата: 8-12 часа;
Две отворени врати;
Појас за безбедност;
MP3 функција и контрола на јачината на звукот, дел за USB / TF;
Лесен старт, голема и мала брзина;
Табла со LED светла и музика;
Предни и задни светла;
Багажник на задниот дел од автомобилот;
Далечински управувач – користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно);
Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz;
Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви.

L 110 cm/ W 65 cm/ H 48 cm

Тежина: 14 kg