На залиха во главен магацин

Мека Играчка Црвенкапа – Lilliputiens

1,380.00ден

SKU: 5414834830439 Категорија:

Опис

Црвенкапа ги облекува своите најубави волчји чизми и излегува од нејзината слатка кутија за подароци, токму во прегратките на вашето малечко. Само најдобрите пријатели можат да ѕирнат во чантата со вафли и тенџере со џем. Црвенкапа е секогаш подготвена за гушкање и нови приказни. Понекогаш задоволството, удобноста и забавата можат да бидат спакувани во една мала кукла.

Го поттикнува развојот на следните вештини:
Моторичкиот развој и развојот љубопитноста и фантазијата.

Соодветна за возраст: 2 години и понатаму

Димензии: 30×9 cm.
Материјал: памук и полиестер.
Одржување: Може да се пере во машина на 30°C.

Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните!
Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.

Може да ви се допаѓа и…