На залиха во главен магацин

Мека Играчка Топка Црвенкапа – Lilliputiens

870.00ден

Опис

Дозволете ѝ на Црвенкапа да ги стимулира моторичките вештини и фантазијата на вашето дете, со оваа разновидна мала топка која лесно се фаќа за различните додатоци.
Додатоците се направени од материјали со различни текстури што произведуваат шушкави звуци кога се стискаат. Во неа е вградена и тропалка.

Го поттикнува развојот на следните вештини:
Моторичкиот развој и развојот љубопитноста и фантазијата.

Соодветна за возраст: 6 месеци и понатаму

Димензии: 10 cm.
Материјал: памук и полиестер.
Одржување: Може да се пере во машина на 30°C.

Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните!
Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.

Може да ви се допаѓа и…