Нема на залиха

Мека Играчка За Влечење Еднорог – Lilliputiens

1,890.00ден

Нема на залиха

SKU: 5414834830606 Категорија

Опис

Овој сладок еднорог ќе го придружува вашето дете во неговите/нејзините први чекори. Тој ниша со главата и ѕвони кога вашето малечко ќе го повлече со јажето. Ова ќе ги направи првите чекори многу полесни и ќе му даде на вашето дете поголема самодоверба при одењето и во неговите авантури. Лесно можете да ги извадите тркалата кога на еднорогот му треба бањање… На овој начин секогаш ќе биде убав и уреден!

Го поттикнува развојот на следните вештини:
Моторичкиот развој и развојот на слухот, видот, проникливоста и љубопитноста.

Соодветна за возраст: 12 месеци и понатаму
Димензии: 22x10x20 cm.
Материјал: Памук, полиестер, дрво
Одржување: Може да се пере во машина на 30°C, (без дрвените тркала)

Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните!
Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.