На попуст!
Нема на залиха

Очила за Сонце Момче 2Г+ – Chicco

590.00ден

Нема на залиха

SKU: 2563 (нова) / 111440000 Категории , ,

Опис

На очите на бебињата им е потребна сигурна заштита, бидејќи нивната структура дозволува сончевата светлина да навлезе подлабоко и нивниот капацитет за филтрирање е многу помал отколку кај возрасните. Chicco обезбедува палета на очила за сонце кои гарантираат висока заштита на нежните очи на бебето. Категорија на филтер: 3.

Силни Леќи
Против Гребања
Поликарбонатни леќи со добри перформанси во отпорност на гребење.

УВА УВБ Заштита
100% УВА/УВБ Апсорпција
Добрите очила за сонце мора да штитат од УВА и УВБ зраци.

Удобни Рамки
Флексибилни Рамки
Меки и флексибилни рамки идеални за деликатното лице на бебето.*

Вие исто така би сакале…