На попуст!
На залиха

Рагби Jungle Fit & Fun Chicco

1,990.00ден

побрзајте и искористете го попустот
0 денови
00 часови
00 минути
00 секунди

Опис

Рагби Jungle Fit & Fun Chicco
Рагби Jungle на Chicco е првата електронска играчка рагби 3 во 1. Трите варијанти на играта кои нудат многу забава за Вашите мали рагби играчи.
Како возбудлива трка, Вашите играчи треба да се ослободат од топката над голот. Секој погодок е награден со светла и возбудливи звуци. Рачното броење на мониторите ја прати играта и на крај го крунисува вистинскиот победник.
Две среќни глави од жирафи со шарени чаши претставуваат делови за редење. Кој ќе ја состави најголемата и најубава жирафа?
Пречката е во облик на воз кој ги поттикнува вештините и способностите. Со безброј комбинации од броеви и фигури, доаѓаат нови пречки.
Рагби Jungle на Chicco го подготвува Вашето дете од само 1 година и половина, но исто така и со пријателите многу игра, учење и забава!
Забелешка: Рагби Jungle на Chicco работи со батерии (3 x 1,5V AA).