На попуст!
Нема на залиха

Седиште Bastiaan One Grey Graphite 0-36kg – Lionelo

10,890.00ден

Нема на залиха

Опис

Безбедност и функционалност
Lionelo Bastiaan One седиштето за во автомобил има цврста структура и страни зајакнати со слој EPS. Безбедноста при патување се зголемува со сигурносни појаси со 5 точки, додека широкиот опсег на тежина и прилагодувањето на потпирачот за глава на 8 нивоа го прават производот да расте заедно со детето и да му служи многу години.

Лесно и безбедно поставување на седиштето
Можете да го возите вашето дете во седиштето во положба свртена напред и назад. Благодарение на ротирачката основа за 360°, не мора да го откачувате производот од конекторите. Bastiaan One може да се инсталира со користење на системот ISOFIX и Top Tether појасот и/или појасот за автомобилско седиште.
Bastiaan One прифаќа прилагодување на потпирачот за грб на 5 нивоа што ви овозможува да ја прилагодите оптималната положба на детето. Високата удобност е обезбедена не само со совршено обликуваното седиште, туку и со лумбалната потпора и поддршката за Dri-Seat за дишење. Материјалот, мек и пријатен на допир, може да се отстрани и измие. Производот има отстранлива тенда за сонце што го штити детето од силна сончева светлина.

Тежински опсег
0-36 кг
Начин на монтирање
Isofix + toptether
Тежина на седиштето 7,5 кг