На попуст!
Нема на залиха

Седиште General Grey 0-36kg Cangaroo

8,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиште за кола General I-SIZE 40-135 см (0-36 кг /до 12 години)
Седиштето се поставува во спротивна насока од движењето на колата кога детето е од 40 – 105 см.
Седиштето се поставува во насока на движење на колата кога детето е од 76 – 135 см.
Седиштето е опремено со дополнителен систем за странична безбедност – Систем за странична заштита.
Има 360 ° ротација на основата.
ISOFIX систем за поголема безбедност, кој се користи и во насока на движење на колата и обратно.
Појас и безбедносен ремен со 5 точки – за поголема безбедност.
Дополнителни две мемориски перници за поголема удобност.
Прилагодлив потпирач за глава – 10 позиции.
3 позиции на наклон на потпирачот за грб, погодно прилагодување со една рака, со наклон до 165 °.
Меки и високо квалитетни ткаенини за дополнителна удобност.