На попуст!
Нема на залиха

Седиште за автомобил 4 Max – Chipolino

6,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиштето за автомобил е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 36 кг.;

Инсталација на седиштето во возилото е со безбедносни ремени за тежински групи 0+, I, II и III (0-36 кг.);

Екстремно широко и удобно седиште – супер меко и прилагодливо;

Седиштето обезбедува одлична заштита и удобност за време на патувањето;

Гарантира одлична заштита во случај на страничен удар;

Безбедносен ремен со меки влошки со 5 точки;

Можност за прилагодување на должината на ремените;

Дополнителни меки влошки за главата и телото на детето;

3 позиции на прилагодување;

Прилагодување на висината на потпирачот за глава;

Тапацирот се отстранува и се пере во машина;

Одобрено и заверено според ECE R44 / 04 – тежински групи 0+, I, II и III (0-36 кг.).