На залиха во главен магацин

Столче За Хранење Hygge Grey – Moni

6,490.00ден

Опис

Дрвеното столче за јадење 2in1 “Hygge” комбинира удобност, функционалност и стилски дизајн;
2 нивоа на висина: Детско столче – погодно за деца на возраст од 6 до 36 месеци и максимална тежина до 15 кг.
Детски стол за тинејџери – погоден за возраст помеѓу 3 и 5 години и максимална тежина од 20 кг. Двоен сад прилагодлив за возраста и висината на детето и со посебно место за чаша.
Седиште дизајнирано за целосна удобност и безбедност на детето. Мека подлога изработена од високо квалитетна непропустлива ЕКО кожа. Високиот потпирач за грб и големиот прилагодлив потпирач за нозе му даваат целосна поддршка на целото тело.
Безбедносни појаси со 5 точки со меки влошки за рамото.
Дополнителна подлога против лизгање. Дрвена конструкција и модерен дизајн за да се вклопи во секој дом.
6.650 кг
62х55х96 см

Може да ви се допаѓа и…