На попуст!
Нема на залиха

Столица За Хранење Mona Flower – Lionelo

6,890.00ден

Нема на залиха

Опис

Мона 4 во 1 е безбеден и универзален производ, познат по издржливата модуларна структура и може да им служи на децата многу години. Прилагодливите ремени со 5 точки ви овозможуваат да го држите детето во соодветна положба додека јаде и да не падне. Мона е опремена со мек тапацир кој лесно се чисти, што го прави удобно и за детето и за родителите.

• Влошки против лизгање
• Подготвен за употреба
• Инсталациони ремени
• Прилагодување на висината

Благодарение на перничињата против лизгање кои одат заедно со масивните ногарки на столот, toj е многу стабилен.
Мона 4 во 1 лесно се преклопува и не бара никакви алатки за да може целосно да ги користи неговите функции.
Мона има ремени благодарение на кои столчето може безбедно да се закачи на другото седиште.
Модуларната структура на Mona ви овозможува лесно и брзо менување на функцијата на столот, тоа е и неговата висина.
Благодарение на модуларната структура, Mona 4 во 1 функционира добро не само како стол за хранење. Производот можете да го трансформирате во ниско столче или столче за кампување и столче за бар со носивост до 75 kg. Промените на функционалноста се брзи и лесни поради нозете кои се откачуваат преку „клик“. Тие ви помагаат да ја прилагодите висината на столот на тековните потреби на детето.
Стабилна модуларна структура
Структурата Мона е изработена од буково дрво и пластика, додека нејзиниот модуларен дизајн ви овозможува лесно да го прилагодите производот на една од избраните функции. Добро обликуваниот потпирач за грб на столот гарантира висока удобност и успешно го олеснува рбетот на детето. Потпирачот за нозе, вклучен во комплетот, ја поттикнува стабилноста и придонесува за удобно користење.
Безбедни решенија
Мона е испорачана со прилагодливи ремени со 5 точки со заштита за меѓуножјето. Масивните ногарки на мебелот доаѓаат со влошки против лизгање кои обезбедуваат оптимална стабилност. Претседавачот помина низ низа внатрешни инспекции и го доби сертификатот издаден од истражувачката лабораторија T?V.
Удобна употреба
Мона има голема и лесна за чистење, прилагодлива фиока со силиконски подлога што се вади. Столот е опремен со мек тапацир со пена слој кој може да се пере во машина за перење. Благодарение на својствата за терморегулација, материјалот не само што обезбедува удобно користење, туку и му обезбедува на детето заштита од потење.

Функции: стол за хранење, ниско столче, подлога за стол, столче за бар
Максимално оптоварување: стол за хранење: до 15 кг, ниско столче: до 25 кг, подлога за стол: до 15 кг, столче за бар: до 75 кг
Димензии на производот: столче за хранење: 62 x 66 x 98 cm, ниско столче: 51 x 51 x 76 cm, подлога за стол: 40 x 39 x 41 cm, столче за бар: 62 x 66 x 67 cm
Прилагодување на висината: 3-ниво
Тежина на производот: ниско столче: 4,8 кг, столче: 9 кг
Подесување на потпирачот за грб: бр
Подесување на потпирачот за нозе: бр
Фиока: двојно, подесување на 3 нивоа, се вади
Безбедносни појаси: 5-точка