Нема на залиха

Трицикл За Две Деца Duet Mist – Chipolino

8,990.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKDU0211MT Категории ,

Опис

Овој трицикл е погоден за две деца на возраст од 1,5 години и повеќе, со вкупна тежина до 40 кг .;
Мултифункционален производ со 2 различни начини на употреба – родителот ги турка децата или детето напред ја вози играчката преку педали;
Две позиции на предното седиште:
– кон правец на движење
– лице в лице;
Првото седиште ротира за 360 степени;
Двете седишта се опремени со заштитни браници;
Удобна рачка за туркање за родители;
Два преклопливи и подвижни потпирачи за нозе;
Калник на предното тркало;
Две големи преклопливи натстрешници;
Две широки и удобни седишта со мека текстилна обвивка;
Торба за додатоци на рачката;
Кошница за складирање одзади;
Ѕвонче и корпа за складирање на воланот;
Големи тркала за да обезбедат лесно возење;
Капак на предното тркало, спречува заглавување на нозете на детето;
Оваа играчка е произведена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.