Нема на залиха

Диносауруси – Патувај, Учи и Истражувај – Sassi Junior

1,190.00ден

Нема на залиха

Опис

Откријте ги гигантските влекачи кои доминираа на Земјата пред милиони години! Погледнете како е направен фосил и што ги прави видовите различни едни од други. Научете ги имињата на главните диносауруси од ерата на Јура и сите фасцинантни детали за нив!