На попуст!
Нема на залиха

653 / Дрвена кујна со прибор – Moni toys

6,390.00ден

Нема на залиха

Опис

Оваа одлична дрвена кујна е специјално создадена за мали готвачи кои сакаат да ги направат своите први чекори во готвењето. Најдоброто нешто е што додека се забавува, детето ќе развие вредни вештини, умешност и имагинација.
Кујната е функционална и многу оригинална, бидејќи изгледа крајно реалистично и ќе се чувствуваат како да се во вистинска кујна.
Комплетот ги содржи сите потребни прибори, апарати и додатоци: 14 додатоци вклучени во комплетот / вилушки, лажици, соларници, чинии и тенџере, тава/речиси се е исто како во вистинска кујна.
Микробрановата печка има врата која се отвора.
Часовникот има стрелки што можат да се ротираат со рака.
Направено е се од квалитетни и безбедни материјали.
Кујната ќе ве импресионира со модерниот дизајн и е одличен подарок за малите готвачи-аматери.
За деца над 3 години.

Димензии: 60x30x93.5 см
Тежина: 11 кг