Нема на залиха

Душек Prem.15 120X60X15 – Happy Day

2,490.00ден

Нема на залиха

SKU: 152500 Категории ,

Опис

Димензии: 120 (Д) x 60 (Ш) x 15 (В) цм
Навлака 2 слојна со состав
1 слој: 100% вискоза
2 слој: 95,4% полиестер и 4,6% еластин
Полнење: 100 % полиуретан- сунгер
Душекот има полнење од 100 гр/м2 100% ПЕС
Во склоп на душекот има навлака со патент која се вади за перење
Навлаката овозможува целосна заштита од бактерии и габи. Ја успорува репродукцијата на куќна прашина, делува благо на кожата.
Контрола на квалитетот е извршена во институтот ЦИС во Белград.