На попуст!
Нема на залиха

Џампер – Bright Starts

5,590.00ден

Нема на залиха

SKU: 60184 Категории ,

Опис

Бебешката радозналост се подобрува и збогатува со 12 интерактивни активности кои вклучуваат светло, мелодии и звуци.
5 лесно прилагодливи позиции кои го следат растот на детето.
Претставени се 5 јазици ( Англиски, Шпански, Француски) промовирајќи го развојот на говорот.
Забавата и истражувањето доаѓаат со помош на ротационото седиште кое се врти за 360 степени.
Играчките лесно се одржуваат со помош на влажна крпа а седиштето лесно се отстранува и пере во машина.
Има преку 600 прегледи со 5 ѕвезди.

Baby Einstein Neighborhood Friends activity џамперот ќе го поттикне детето да скока како ни еден друг џампер претходно.
Вртејќи се за 360 степени, детето ќе може да игра секој ден со мулти-сензорните активности кои ги нуди овој џампер.
Центарот за активности има 3 станици за играње и повеќе од 12 активности за истражување.
Светлечкото пијано му дозволува на Вашето бебе да го состави своето прво музичко ремек-дело, додека вртливата жаба ја охрабрува координацијата меѓу очите и рацете.
Со дополнителни врвки ќе може да додадете и други омилени играчки на Вашето дете и забавата да продолжи.
Седиштето за отскокнување на бебето му овозможува да скока и да танцува, што им помага да ги зајакнат мускулите на нозете.
Без потребни врати, можете да гледате како Вашето бебе безбедно игра и расте каде и да треба.

30.5 x 33 x 29

Потребни се 3 АА батерии.