На попуст!
Нема на залиха

Количка Duo Best Friend Pro Pirate Black 0m+ – Chicco

22,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 1964 / 798664202 Категории ,

Опис

Количката Best Friend Pro претставува спој на модерен изглед и карактеристики кои ја прават оваа количка уникатна. Како прво, количката е хомологирана од раѓање, благодарение на наслонот за грб кој целосно се навалува и може лесно да се заврти од напред во назад и може да се затвори со еден едноставен потег. Лесно секој пат, количката Best Friend Plus е паметно решение за секојдневно движење.
Потоа, нејзините структурни карактеристики и премиум изработка ја прават количката неверојатен извор на комфор и стил за родителите и нивните бебиња.

1. ХОМОЛОГИРАНА ОД РАЃАЊЕ
Потпирачот за грб кој целосно се навалува само со една рака ја прават Best Friend Pro погодна за користење уште од првите денови. Со тоа се овоможува најергономската позиција и за родителите и за бебето.

2. УДОБНА, ВО СЕКОЈА СИТУАЦИЈА
На родителите, количката им гарантира повисоки нивоа на удобност и практичност. Бебето ќе ужива во удобното седиште – прилагодливо во 3 различни позиции – и прилагодливиот потпирач за нозе за време на дремка. Прилагодливата рачка лесно се прилагодува на ергономијата на родителите.
Заштитната тенда што може да се продолжи, со скриен сегмент со патенти и нејзината отпорност на вода, ја прават количката идеална за секоја временска состојба – и за време на сончеви и дождливи денови.

3. МОДЕРЕН ДИЗАЈН
Она што ја прави количката толку волшебна е сигурно нејзината рамка во металик боја и премиум завршетоци. Покрај тоа, додатоците од еко кожа и ткаенините му даваат на Best Friend Pro елегантен и карактеристичен изглед.

СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ БЕЗ БАЗА KAILY 0-13КГ BLACK CHICCO
Седиште за автомобил KAILY 0+

– Седиштето за автомобил е одобрено за превоз со автомобил на деца од раѓање до 13 кг (Група 0+), во согласност со стандардот ECE R44 / 04.
– Мора да биде инсталирано во автомобилот во позиција наназад.
– Лесно и функционално, тоа е најдобриот сојузник за патувања со автомобил и дневни прошетки, уште од првите денови.
– Седиштето за автомобил Kaily е опремено со безбедносни појаси со 3 точки, отстранлив мек дел- редуктор, како и меки перничиња на појасите за да се обезбеди безбедност и удобност на бебето.
– Седиштето за автомобил брзо и лесно може да се постави на рамката на компатибилната количка (Best Friend +, Multiride со адаптери или Minimo 3 со адаптери).
– Тендата е водоотпорна за да го заштити детето што е можно подобро.
– Лесно и отстранливо перниче- редуктор.
– Компатибилно со стандардната база на Kaily (се продава одделно) за лесно поставување на бебето во автомобилот.

Технички карактеристики:

– Возраст на употреба: Од раѓање до 13 кг.