На попуст!
На залиха во главен магацин

Количка Easylife 2 Select Teal Green – Recaro

11,490.00ден

SKU: 891204100 Категории ,

Опис

Со мало дете, секој ден е авантура. Колку сте среќни што Easyylife 2 обезбедува оптимална поддршка за современите семејства во нивниот секојдневен живот. Со само шест килограми, количката е навистина лесна. На бебињата им нуди удобност од 6м+. Исто така, им го олеснува животот на родителите: со механизам за преклопување со една рака, Easylife 2 може да се преклопи во најмал простор. На овој начин, количката ќе се вклопи во просторот што ќе преостане после пазарувањето.

УЛТРА ЛЕСНА
Со само 6 кг, количката Easylife 2 е ултра лесна. Ова се забележува при секојдневно користење, при подолги прошетки низ градот во текот на денот.

МЕХАНИЗАМ НА СКЛОПУВАЊЕ СО ЕДНА РАКА
Easylife 2 може едноставно и брзо да се собере со само една рака. Стои самостојно и е со компактна големина кога е склопена, зафаќа многу малку простор во багажникот. Вашиот идеален придружник во движење.

НАСЛОН НА ГРБОТ СО ПОДЕСУВАЊЕ
Гледајте ги мама и тато додека купуваат или подобро е малку одмор? Целосно прилагодливиот потпирач за грб, во комбинација со подлогата и интегрираниот потпирач за нозе, овозможуваат удобна положба за одмор. За добро расположение на сите.

СИСТЕМ ЗА ПАТУВАЊЕ
Псс, оставете го бебето да спие уште некое време: брза промена од автомобилот во количката со транспортерот за новороденчиња на RECARO, благодарение на специјалниот адаптер – оваа флексибилност Ви овозможува подвижност без стрес во секојдневни ситуации.

СИСТЕМ ЗА ВЕНТИЛАЦИЈА НА ВОЗДУХОТ
Во топлите денови, Вашето бебе ќе има корист од мрежестите странични додатоци. Ова овозможува свеж воздух да стигне до нивната кожа, добра циркулација и спречува на Вашето дете да му стане премногу жешко. На овој начин, малите патници се чувствуваат целосно и постојано пријатно.

ЦЕЛОСНА СУПЕНЗИЈА
Без разлика по која патека ќе се движите, со целосна суспензија на предните и задните тркала, Easylife 2 се лизга над кој било нерамен терен. Ова им ги олеснува работите на родителите и им е попријатно на малите патници, за да можат да уживаат во секое патување.