Нема на залиха

Количка Gigi 2 во 1 Beige – Moni

9,590.00ден

Нема на залиха

SKU: 066Q50199 Категории ,

Опис

Конструкција: Алуминиум
Систем за сопирање: Поврзана сопирачка на задното тркало
Максимална поткрепена тежина: 15 кг
Возраст: 0-36 месеци
Безбеден систем: Безбедносна пречка • Безбедносен ремен со 5 точки на поврзување и меки влошки
Вид на преклопување: Тип на книга
Позиционирање на седиштата: Се трансформира во корпа за новороденчиња • Свртено со грбот кон родителот • Прилагодливо
Позиционирање на грбот: Прилагодливо со ремен
Подножје: Не се прилагодува
Тенда: 4 делови
Безбедносна пречка: Отстранлива
Додатоци: Навлака за нозе • Торба за додатоци • Простор за додатоци • мрежа за комарци • Држач за шише / чаша
Дополнителни делови: Покривка, мека подлога • Механизам за нишање на конструкцијата
Број на тркала: 4
Предни гуми: 8 инчи
Задни гуми: 10 инчи

Седиштето за автомобил е погодно за деца до 13 килограми, група 0+.
Се монтира на задното седиште на автомобилот во правец спротивен на правецот на патување.
Седиштето е опремено со безбедносен ремен со 3 точки на отпор.
Рачката е исто така прилагодлива – 2 позиции за полесен пренос.
Седиштето, исто така, нуди дополнителна шарена перница за поддршка на главата на бебето, која лесно може да се отстрани кога детето е доволно големо.
Седиштето е компатибилно со GIGI количка. Можност за купување на количката кај нас.
Карактеристики
3 кг