Нема на залиха

Количка Melody 3in1 Black – Jungle

32,990.00ден

Нема на залиха

SKU: LCA8806 Категории ,

Опис

Компактна, елегантна количка која на Вашето малечко му овозможува удобно и пријатно возење се до 3 години.
Сетот 3 во 1 содржи: рамка и спортско седиште, корпа со душек, седиште за автомобил 0-13 кг. Вклучена е торба за пелени.
Со количката добивате: зимска влошка за количката, заштита од инсекти, зимска прекривка и адаптери за седиштето за автомобил.
Материјал: количката е направена од еко кожа.
Материјали: душекот и додатното перниче внатре се полнети со пена, а надворешно е 100% полиестер.
Количката Melody е направена од висококвалитетни материјали кои потсетуваат на кожа, инспирирано од внатрешниот изглед на луксузен автомобил.
Количката Melody 3 во 1 е спој на традиционалното и елегантното и не прави компромис кога се безбедноста и удобноста во прашање.
Благодарение на патентираниот “carrycot inside” систем, седиштето лесно се претвора во носилка, а исто и обратно (од носилка во седиште).

Количката Melody ги има смедните карактеристики:
* Седиштето се ротира на двете страни (кон родителите и спротивно)
* Можност за подесување на седиштето во лежечка, полулежечка и седечка позиција
* Можност за подесување позиција на рачките
* Затворена шопинг корпа под седиштето, овозможува голем простор за складирање
* Компактно и лесно склопување и расклопување на количката
* Јаки и издржливи гуми на тркалата
* Исто така, на количката може да се намести и седиштето за автомобил од 0 – 13 кг, со помош на адаптери кои ги добивате со количката

Технички карактеристики:
Погодна за деца од раѓање до 17 кг тежина.
Тежина на рамката на количката: 9,2 кг.
Тежина на рамката со корпата: 11,7 кг.
Тежина на рамката со седиштето: 13,4 кг.
Димензии на расклопена количка: 87 x 61 цм.
Димензии склопена количка со тркала: 89 x 61 x 42цм.
Димензии на склопена количка без тркала: 89 x 52 x 42 цм.