Нема на залиха

Количка Alma 2 во 1 Beige – Moni

12,580.00ден

Нема на залиха

SKU: 0667570199 Категории ,

Опис

Конструкција: Алуминиум
Систем за сопирање: Поврзана сопирачка на задното тркало
Максимална поткрепена тежина: 15 кг
Возраст: 0-36 месеци
Безбеден систем: Безбедносна пречка • Безбедносен ремен со 5 точки на врзување и меки влошки
Вид на преклопување: Тип на книга
Позиционирање на седиштата: Прилагодливо
Позиционирање на грбот: Прилагодливо со ремен
Подножје: Не се прилагодува
Тенда: Прозорец со мрежа • 4 делови • Дополнителен визир
Безбедносна пречка: Отстранлив
Додатоци: Торба за додатоци • Прекривка за нозе • Преграден простор
Додатоци: Еко кожа • Навлака
Број на тркала: 4
Предни гуми: 7 инчи
Задни гуми: 10 инчи

Димензии и тежина:
7.5 кг
46x21x68 см

Седиште за автомобил Алма е погодно за деца со максимална тежина до 13 кг, Група 0+.
Се монтира кон задната страна во автомобилот, спротивно од правецот на движење.
Функции:
• Настрешница што се отстранува
• Рачка што се прилагодува
• Зимска прекривка
• Потпорно перниче
Одговара на Европскиот стандард ECE R44 / 04.