На попуст!
На залиха

Количка Trio Activ3 Kit Red Berry – Chicco

33,900.00ден

побрзајте и искористете го попустот
0 денови
00 часови
00 минути
00 секунди
SKU: 792708500 Категории: ,

Опис

Trio Activ 3 количката е идеална комбинација на стилска секојдневна количка и фитнес помагало. Вашиот активен животен стил сега има совршено решение. Дизајнирано да се приспособи за деца од 0 месеци до 15 кг тежина, удобност на највисок степен и ткаенини кои се водоотпорни. Целосна покриеност на тендата со опција за продолжување, повеќе позиции на спуштање на лежиштето, 5 точки на подесување кои овозможуваат безбедност и удобност за првите авантури на бебето во својата околина. Aktiv 3 вклучува бар кој лесно се отстранува специјално дизајниран за да се прицврсти Chicco KeyFit седиште за новороденчиња кое е рангирано на прво место. Содржи голема корпа, послужавник за родителот и ротирачко предно тркало кое ги прави секојдневната употреба и маневрирање лесни и пријатни.
Сакате да ја возите на трева или да џогирате со неа? Ќе ја засакате способноста да се прилагоди FlexCore амортизацијата со едноставен притисок со ногата и можете да го контролирате предносто свртување со прилагодување на рачката. Лесна и спортска алуминиумска рамка која се затвора со една рака во стоечка позиција во гаражата или памно затворање за во багажот на автомобилот. Покрај тоа, брзо ослободување на тркалата нудат максимална заштеда на простор. Нашите гуми за кои не треба никакво одржување и кои никогаш нема да се дупнат, нема потреба никогаш да се пумпаат. Употреба: од 6 месеци до 15 кг тежина.

Карактеристики на Chicco Activ 3 количката:
Компактно затворање со една рака за да стои исправено или да се постави рамно во багажникот, како и брзо ослободување на тркалата за максимална заштеда на простор.
Голема тенда со опција за максимално продолжување од водоотпорен материјал како и повеќе позиции на спуштање на лежиштето за максимална удобност на детето.
Прилагодлива FlexCore суспензија која Ви овозможува да изберете меѓу меко и поцврсто возење.
Компатибилна е со сите Chicco KeyFit и KeyFit30 седишта за автомобил со интегриран бар кој лесно се отстранува.

Карактеристики:
Chicco Activ 3 количката ги поддржува сите седишта за автомобил Chicco KeyFit и KeyFit30 со интегриран бар кој се отстранува со една рака.
Компактно затворање со една рака во позиција да стои или во позиција да се постави лежечки во багажникот, како и брзо ослободување на тркалата за максимална заштеда на простор.
Контрола на ротациското тркало со опција да се закочи, како и кочница која се активира и деактивира на рачката за управување.
Широка тенда која се продолжува, материјали кои се водоотпорни, како и повеќе позиции на подесување на лежиштето за максимална удобност на детето.
Прилагодлива FlexCore суспензија која Ви овозможува да изберете меѓу меко возење на нерамен терен или поцврсто возење при шетање или џогирање.
Со XL пневматски гуми , односно полна гума, и тоа ги прави отпорни на пробушување.